Cengiz Ünder
Wuhan

Inter Futbolcusundan Covid 19 Açıklamaları

Çin’de Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü kısa sürede Çin’den dünyaya yayıldı ve son hızla yayılmaya devam ediyor. Avrupa ve Amerika’da hergün binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan covid 19 Türkiye’de de 2 bini aşan ölümlere yol açıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün de küresel salgın ilan ettiği corona virüsü Avrupa’da her ülkede görülmesine rağmen İtalya’da hayatı durdurdu.

İtalyan Ligi Serie A futbolcuları da Serie A maçları covid 19 sebebiyle ertelenmesine rağmen corona virüsüne yakalandılar. Serie A takımı Inter’de forma giyen Belçikalı futbolcu Romelu Lukaku’nun yaptığı açıklamalar İtalya ve Serie A’da covid 19’un korkunç tablosunu ortaya çıkardı.

‘’Hayatımda Böyle Ateş Hatırlamıyorum’’

Lukaku aralık ayında 1 hafta lige verilen aradan sonra döndüklerinde 25 sporcudan 23’ünün hasta ve ateşli olduğunu söylemesi corona virüsünün yayılımının ağır sonuçlarını ortaya çıkardı. Lukaku bu dönemde kendisinin de yüksek ateş şikayetiyle hasta olduğunu hayatında ilk kez böyle bir ateşli rahatsızlık yaşadığını söyleyerek o dönemde covid 19 testi yapılmadığı için gerçeği öğrenmenin mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.

Lukaku son olarak 21 haftada oynadıkları Cagliari maçında takım arkadaşı Milan Skriniar’ın maçta rahatsızlandığını ve maçı tamamlayamadığını da hatırlattı.