Cengiz Ünder
Serie A

Covid 19 Cengiz Ünder’i Sattırıyor

Italya Serie A maçları covid 19 sebebiyle belirsiz bir süre ile ertelenmesi ile futbol kulüpleri de maddi olarak zor bir döneme girdiler. Maçların oynanması sebebiyle kulüplerin önemli gelir kalemleri eksilmiş oldu. Italya’da ve dünyada corona virüsünün yayılmasının ve covid 19 kaynaklı ölümlerin durdurulamaması sebebiyle futbol kulüpleri ekonomik olarak bu zor dönemden çıkmanın yolunu arıyorlar.

Futbolcuların maaş ve ücretlerinde indirim talebinde bulunan futbol kulüpleri bu indirim ile mali yapılarını biraz da olsa düzeltmek istiyorlar. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in takımı Roma ise ekonomik olarak bu zor dönemden çıkmak için Cengiz Ünder’i satacağını açıkladı. 2019 yılı sonundan itibaren gündemde olan Cengiz Ünder’in transferi Roma tarafından rafa kaldırılıyor ya da tekrar ortaya çıkıyordu.

Bonservis 45 Milyon Euro

Son olarak Roma kulübü Cengiz Ünder’i satacağını açıkladı ve 45 milyon Euro bonservis ücreti istedi. Roma’nın daha önce Cengiz Ünder’i satacağını gündeme getirdiği zamanlardan başarılı futbolcuyu almak için İtalya ve İngiltere kulüpleri görüşmeler yaptı. İtalya’da Milan, İngiltere Premier Ligi takımlarından Arsenal, Tottenham ve Everton Cengiz Ünder’i yeni sezonda kadrolarına dahil etmek istiyorlar.