Cengiz Ünder
corona virüsü

Cengiz Ünderli Roma’dan Örnek Davranış

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü Çin’den kısa zamanda tüm dünyaya yayıldı ve İtalya covid 19 sebebiyle her gün bine yakın insanın hayatını kaybettiği bir ülke oldu. Virüsün yayılmasının durdurulamaması ve aşı ile ilacının olmaması dünyada ve İtalya’da ölenlerin sayısını arttırdı. Son 1 haftadır ölü sayısı azalsa da yine yüzlerce kişi hayatını kaybediyor.

İtalya’da Serie A’da maçlar 1,5 aydır oynanmıyor. İtalya’da ve lig maçlarının ertelendiği ülkelerde spor kulüpleri maddi olarak zor duruma düştüler. Maçların oynanmaması sebebiyle önemli bir gelir kalemleri kesilen spor kulüpleri bu maddi zorluktan çıkmak için farklı yollar deniyor. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder ile Mert Çetin’’in takımı Roma covid 19 sebebiyle ortaya çıkan maddi krizi beraberlik ve fedakârlık ile aşıyor.

”Roma Birlik Duygusu Olan Bir Kulüp”

Roma kulübünde futbolcu, teknik kadro ve kulüp çalışanları 4 aylık maaşlarını almama ve kulübe bağışlama kararı aldılar. Futbolcu, teknik direktör Paulo Fonseca ve teknik kadro ile çalışanların yaptığı bu anlamlı hareket Roma kulübünün internet sitesinden paylaşıldı.

Roma kulübünün CEO’su Fienga bu örnek ve fedakârca davranışın Roma takımındaki birliğin bir örneği olduğunu belirtti.