Cengiz Ünder
corona virüsü

Cengiz Ünder İlk Sırada

Temas yoluyla bulaşan corona virüsü için alınan ilk önlemlerden biri lig maçlarının ertelenmesi kararıydı. Covid 19 ile mücadele eden ülkeler ilk olarak maçların seyircisiz oynanması kararını alsa da bu uygulama yetersiz kaldı. Lig maçlarının ertelenmesi hayati olarak gerekli olan bir karar olsa da futbol kulüpleri başta olmak üzere kulüpleri maddi olarak zorlayan bir karar oldu.

Maç ve bilet gelirleri, reklam gelirleri kulüplerin en büyük gelir kaynağı oluyor. Bu gelirlerinin kesilmesi de kulüpleri maddi olarak zor bir döneme soktu. İtalya Serie A kulübü Roma da ekonomik olarak zor bir dönemde bulunuyor. Covid 19’un en çok etkilediği ve en çok can kaybının yaşandığı ülke olan İtalya’da Serie A maçları başta olmak üzere spor faaliyetleri şubat ayı sonu itibariyle durduruldu. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in forma giydiği Roma takımı da her geçen gün finansal olarak daha da zorlanıyor.

3 Futbolcu Listede

Roma kulübü yaşadığı bu finansal zorluğu aşmak için üç futbolcusunu satışa çıkarma kararı aldı. Roma’nın satacak olduğu üç futbolcudan bir de Cengiz Ünder oldu. Cengiz Ünder ile listede Kluivert ve Schick bulunuyor. 3 futbolcunun satışından Serie A kulübü 120 milyon Euro gelir elde etmeyi planlarken Cengiz Ünder’den 30 milyon Euro gelir hedefleniyor.

Güncel Yazılar