Cengiz Ünder
Fenerbahçe

”Cengiz Ünder Zirveye Çıkacak”

Teknik direktör arayışında olan Fenerbahçe forması giyen Emre Belözoğlu 2001-2005 sezonunda Avrupa’da forma giymişti. İtalya Ligi Serie A takımı Inter’de forma giyen Emre Belözoğlu İtalya’daki milli futbolcularımız ile ilgili açıklamalar yaptı. 39 yaşındaki futbolcu Inter’de futbol oynadığı dönemde Serie A’nın dünyanın en zor ligi olduğunu belirtti.

Emre Belözoğlu şu anda Milan’da forma giyen Hakan Çalhanoğlu’nun Milan’da kalması görüşünde olduğunu anlattı. Milan’ın kadrosunu güçlendirdiği takdirde Hakan Çalhanoğlu’nun da performansının artacağını düşündüğünü söyledi. Roma’da forma giyen Cengiz Ünder’in ise futbolun zirvesinde olacak bir isim olacağını ifade etti.

‘’Tek Düşüncesi Futbol Olmalı’’

Fenerbahçe’nin tecrübeli futbolcusu 22 yaşındaki Cengiz Ünder’i Başakşehir’de oynadığı dönemden izlediğini açıkladı. Emre Belözoğlu Cengiz Ünder’in Başakşehir’de ve Başakşehir’den Roma’ya transfer olduktan sonra kendisini geliştirdiğini anlattı. Emre Belözoğlu Roma’daki milli futbolcumuzun sadece futbolu düşünmesi gerektiğini ve sadece futbol düşünerek oynaması halinde İtalya ve dünya futbolunda patlama yapacağını da sözlerine ekledi. Fenerbahçeli futbolcu Cengiz Ünder’in futbol dışında bir şey düşünmediği takdirde dünya futbolunun zirvesinde O’nun olacağını da belirtti.

Güncel Yazılar