Cengiz Ünder
küresel salgın

Roma’da Prens Rüzgarları

Corona virüsü küresel salgın İtalya’yı ve dünyayı etkisi altına almadan önce Roma kulübünün satışı gündeme gelmişti. İtalya Serie A kulübü ve milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in forma giydiği Roma’nın Amerikalı milyarder Dan Friedkin’e satılacağı iddia edilmişri. Covid 19 pandemisinin yayılması ile Roma’nın satışı da rafa kalkmıştı.

Son günlerde kulübün satışı tekrar gündeme geldi ve Roma kulübü yeni sahipleri olarak Suudi Arabistan Prensi Muhammed Bin Salman’ı istiyor. Muhammed Bin Salman İngiltere Premier Ligi takımı New Castle United’ı almak istiyor ve bununla ilgili girişimlerde bulunuyor. Suudi Prensin önüne Premier Lig yönetiminden kaynaklanan engeller çıkıyor ve New Castle United satışı gerçekleşmeyecek gibi görünüyor.

Premier Lig’den Serie A’ya

Roma kulübünün sahibi James Pallotta ise kulübünün satılının gündemde olduğunu açıklayarak Suudi Prens Salman’ın kulübü almasının mantıklı olacağını söyledi. James Pallotta’nın kulübüne alıcı bulması için Goldman Sachs ile görüştüğü ve Roma kulübünü Prens Muhammed Bin Salman’a satmak istediği öğrenildi. Prens Salman’ın ise Premier Ligde karşısına çıkan engellerden sonra Serie A’ya yönünü çevirecek mi merak ediliyor.

Güncel Yazılar