Cengiz Ünder
Serie A

Cengiz Ünder’in Yeni Talibi

İtalya Serie A takımında forma giyen Cengiz Ünder’i takımı bu sezon satacağını açıkladı. Sezon başından beri takımda forma giyme fırsatı pek bulamayan 22 yaşındaki futbolcumuzun 2019 yılı sonundan itibaren sıklıkla transfer haberleri gündeme geliyordu. Milan ve Tottenham takımlarının transfer listesinden bulunan Cengiz Ünder’i Roma Kulübü Covid 19 salgını sonrası yaşadığı ekonomik sıkıntıyı atlatmak için satma kararı aldı. Roma kulübü Cengiz Ünder’i satıp yeni transfer finansmanı yaratmak istiyor.

Milli futbolcumuzun satışının gündeme gelmesiyle İngiltere Premier Ligi takımlarından Everton ile Arsenal de görüşmelere başladı. Ama Cengiz Ünder’i almak isteyen yeni takım Serie A’nın başarılı takımı Atalanta oldu.

15 Milyon Bonservis

Bergamo takımı olan ve bu sezon başarılara imza atan Atalanta takımı Cengiz Ünder’i transfer etmek için Roma takımı ile görüşmelere başladı. Atalanta’nın Roma’ya 15 milyon Euro ve bir futbolcu takası teklif ettiği iddia edildi. Fakat Roma’nın Cengiz Ünder için belirlediği bonservis bedeli 30 milyon Euro ve Atalanta’nın bonservis ücretinin bu farkı için Roma kulübü ile görüşeceği ve Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etme konusunda ısrarlı olduğu biliniyor.