Cengiz Ünder
Başakşehir

Cengiz Ünder Everton Yolcusu mu?

Medipol Başakşehir kulübünden 2017 yılı temmuz ayında İtalya Roma takımına transfer olan milli futbolcumuz Cengiz Ünder yaşadığı sakatlık sebebiyle de yeni takımında pek forma giyme şansını yakalayamamıştı. 2019 yılı sonunda Roma takımı Cengiz Ünder ile yollarını ayırma düşüncesine girmesiyle Milan ve Napoli başta olmak üzere kulüpler de futbolcuyu transfer etmek için görüşmelere başlamıştı.

Satışının gündeme gelmesi ve bonservis bedelinin belirlenmesinin ardından Roma takımı transferi bir süre rafa kaldırmıştı. Covid 19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile futbol kulüplerinin gelirlerinde büyük düşüş yaşanmıştı. Roma da ekonomik olarak gelir elde etmek için Cengiz Ünder’i satacağını tekrar gündeme getirdi. Tottenham ve Everton gibi İngiltere Premier ligi takımları da başarılı futbolcuyu transfer etmek için görüşmelere başladı.

Takas Formülü

Roma takımının Cengiz Ünder için Everton’dan Moise Kean’ı takas önerisinin olduğu da iddia ediliyor. Roma’nın Everton’a takas teklifinin bulunması Cengiz Ünder taraftarlarını heyecanlandırdı ve genç futbolcunun bu durumda Everton’a transferinin büyük ihtimalle gerçekleşeceği konuşmaya başlandı. Cengiz Ünder’in ise hangi takımı seçeceği merak konusu oldu.