Cengiz Ünder
Serie A

Merih Demiral Sahalarda

İtalya Serie A lider takımı Juventus’da forma giyen futbolcumuz Merih Demiral ocak ayından beri sahalardan uzak kalmıştı. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in takımı Roma ile 12 Ocak’ta oynanan maçta sakatlanan ve diz çapraz bağları kopan Merih Demiral ayrı kaldığı sahalara döndü. 22 yaşındaki Juventuslu futbolcu bireysel antrenmanlara başladı.

Corona virüsü sebebiyle ara verilen İtalya ligi maçlarının ne zaman başlayacağı ile ilgili bir tarih belli olmazken Juventuslu futbolcular antrenmanlarına başladı. Sakatlığının tedavisi tamamlanan Merih Demiral da antrenmanlarına başlayarak bunu sosyal medya hesabından duyurdu. Başarılı futbolcu antrenman fotoğrafını Başladık açıklamasıyla sosyal medya hesabından paylaştı. Juventus kulübü de futbolcunun sakatlığının kademeli olarak son bulduğunu ve yeşil sahalara döndüğünü açıkladı.

Juventuslu Futbolcular Karantinada

Juventus takımı corona virüsü sürecini sancılı geçirdi. Juventuslu bazı futbolcularda covid 19 testi pozitif çıktı ve futbolcular tedavi altına alındı. Covid 19 küresel salgınının İtalya’daki seyrinin hafiflemesiyle Juventus takımı antrenmanlara başlamak için İtalya dışındaki futbolcularını ülkeye çağırdı. İtalya dışından gelen Juventuslu futbolcular antrenmanlara katılmadan önce 14 gün karantinada kalıyorlar ve karantinadan sonra takıma katılıyorlar.

Güncel Yazılar