Cengiz Ünder
Başakşehir

Cengiz Ünder’in Roma Ayrılığı

2017 yılında Cengiz Ünder Medipol Başakşehir takımından İtalya Serie A takımı Roma kulübüne transfer oldu. Roma takımında yaşadığı sakatlıklar sebebiyle çok fazla forma giyme şansı bulamayan milli futbolcumuzun bu takımda inişli çıkışlı bir performansı oldu. 2019 yılı sonunda Cengiz Ünder’i Roma takımı satacağını açıklamasıyla Milan futbolcumuzu transfer etmek için görüşmelere başlamıştı.

Roma kulübü Cengiz Ünder’i satma düşüncesini bir süre rafa kaldırdı fakat corona virüsünün yarattığı ekonomik sıkıntı 22 yaşındaki futbolcunun satışını tekrar gündeme getirdi. Serie A’da lig maçlarının ertelenmesiyle büyük gelir kaybına uğrayan kulüplerden biri olan Roma Cengiz Ünder’i satarak yeni transferler ile finansman yaratmayı düşünüyor.

Bonservis Ücreti Açıklandı

Kulüp Cengiz Ünder’i satacağını da resmen duyurdu ve bonservis ücretini de belirledi. Sezon sonunda Cengiz Ünder’i satmayı planlayan kulübün belirlediği bonservis ücreti de 24 milyon Euro oldu. 22 yaşındaki milli futbolcumuzu kadrosuna dahil etmek isteyen takımlar arasında İngiltere Premier Lig kulübü Everton başta bulunuyor. Everton dışında Premier Lig takımı Tottenham ve Arsenal ile Serie A kulübü Napoli Cengiz Ünder’i transfer etmek istiyor.  

Güncel Yazılar