Cengiz Ünder
Wuhan

Serie A’da Yeni Covid 19 Vakaları

Corona virüsü Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı aralık ayında ortaya çıktı. Çin’den kısa sürede dünyaya yayılan covid 19 Avrupa ve Amerika’da binlerce kişinin hayatını kaybetmesine yol açıyor. Avrupa’da virüsün en yıkıcı etkisinin hissedildiği ülkelerden biri İtalya’ydı. İtalya’da hergün yüzlerce kişi covid 19 sebebiyle ölüor ve toplam ölüm 30 bine yaklaştı.

İtalya’da Serie a takım futbolcularında da covid 19 görüldü ve futbolculat tedavi altına alındı. Serie A’nın lider takımı Juventus’un 3 futbolcusunun covid 19 testi pozitif çıkmıştı. Fiorentina’nın da 3 futbolcusu corona virüsüne yakalanmış ve futbolcular tedavi altına alınıp sağlıklarına kavuşmuştu. Fakat Fiorentina takımında yeni yapılan testlerde yeni covid 19 vakalarına rastlandı.

Serie A Nasıl Başlayacak?

Fiorentina takımında corona virüsünün ikinci dalgası yaşanıyor ve 3 futbolcu ile 3 kulüp çalışanının covid 19 testi pozitif çıktı. Kulüp yeni corona virüsü vakalarının tedavi edilmesini sağlarken bu vakalarla temaslı olan kişilere de test yapıldı. Bu durumda Fiorentina’da 9 kişide covid 19 görülmüş oldu. Yeni corona virüsü vakaları ortaya çıkarken bu ortamda Serie A2nın nasıl oynanacağı da merak ediliyor