Cengiz Ünder
başarılı oyuncu Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Transfer İddiası

Ülkemizin yetiştirdiği genç ve başarılı oyuncu Cengiz Ünder ile ilgili yeni transfer iddiaları gündeme geldi. İtalya’da Roma’da forma giyen Ünder ile ilgili olarak gündeme gelen transfer haberlerinde oyuncunu rotasını İngiltere’ye çevirdi.

İtalya’da Seri A ekiplerinden Roma takımında top koşturan Cengiz Ünder’in adı son günlerde İngiltere’de bir takıma transfer edilmesi konusunda geçiyor. Milli futbolcumuzun bu transfer haberinin bu yaz gerçeğe dönüşebileceği belirtiliyor.

Takas İddiaları Gündemde

Başakşehir’de forma giyerken Roma’ya transfer edilen başarılı oyuncu Cengiz Ünder buradaki performansının beğenilmesi sonucunda İngiltere’ye transferinin gündeme geldiği belirtildi. Milli oyuncunun transfer edileceği yeni takımının İngiltere’de olduğu belirtildi.

Oyuncunun İngiliz takımına transferine kesin gözü ile bakılıyor. İtalya basınında yer alan habere göre Roma takımı Arsenal’den kiraladığı Henrikh Mkhitaryan’ı takımda tutabilmek için Cengiz Ünder’i teklif edecekleri belirtildi.

Corona virüs salgınından dolayı bütün kulüplerde olduğu gibi Roma’nın da bütçesinin az olduğu ifade edildi. Mkhitaryan’ın transferi için Arsenal kulübüne Cengiz Ünder’in önerileceği ve ek olarak da 8.7 milyon sterlin talep edileceği bildirildi.