Cengiz Ünder
Medipol

‘’Efsane Futbolculardan Cengiz Ünder’e Övgü’’

Milli futbolcumuz Cengiz Ünder 2017 yılında Medipol Başakşehir takımından İtalya Serie A takımı Roma’ya transfer oldu. Roma takımında pek forma şansı bulamayan Cengiz Ünder’in Roma takımından satışı sıklıkla gündeme gelse de oynadığı futbol ile adından söz ettiriyor.

İtalyan futbolunun iki efsane futbolcusu Christian Vieri ile Roma futbolcusu olan Francesco Totti millî futbolcumuz Cengiz Ünder ile ilgili övgü dolu sözler söylediler. İtalya’da ve tüm dünyada yaşanan corona virüsü sebebiyle sosyal medya üzerinden canlı yayında bir araya gelen Vieri ile Totti Roma’da forma giyen 22 yaşındaki futbolcumuz ile ilgili güzel sözler söyledi.

‘’Tam Bir Futbolcu’’

Vieri Roma forması giyen Cengiz Ünder’in futbolunu beğendiğini ve çok iyi oynadığını söyleyerek kimsenin Cengiz Ünder’in başarılı futbolundan konuşmamasının haksızlık olduğunu belirtti. Totti de Vieri’ye hak vererek Cengiz Ünder’in başarılı performansına rağmen konuşulan bir futbolcu olmadığını söyledi. Totti ayrıca milli futbolcumuzun vazgeçmeyen ve mücadeleci yapısı ile kurnaz bir futbolu olduğunu bunun da Cengiz Ünder’i başarılı yaptığını vurgulayarak kendisinin tam bir futbolcu olduğunu da sözlerine ekledi.