Cengiz Ünder
covid 19

Cengiz Ünder Premier Lig’e mi Gidiyor

İtalya Serie A’da covid 19 salgını sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi futbol kulüplerini mali olarak da sıkıntıya soktu. Lig maçrının ertelenmesinden önce bir süre maçların seyircisiz oynanması da futbol kulüplerinin maç gelirlerinin kesilmesine neden oldu. Serie A başta olmak üzere Avrupa liglerindeki kulüpler bu sebeple mali olarak farklı çıkış yolu araaya başladılar.

Roma kulübü de kendisine kaynak yaratmak için Cengiz Ünder’i ilk transfer edeceği futbolcu olarak belirledi. Cengiz Ünder’i Everton ve Tootenham başta olmak üzere İngiltere Premier Ligi takımları almak istiyorlar. Milli futbolcumuzu önceki dönemlerde Milan da transfer etmek isterken son olarak Premier Ligin başarılı takımı Arsenal’in de Cengiz Ünder transferi ile ilgilendiği iddia edildi.

Roma’nın Takas Teklifi

Arsenal’den Roma’ya kiralık olarak gelen Henrikh Mkhitaryan’ı Roma takımı satın almak istiyor. Serie A takımı Arsenal’den bu futbolcusunu almak finansman sıkıntısı çektiği ve bu transfer için de Cengiz Ünder’i Arsenal’e takas olarak önereceği gelen iddilar arasında. Roma’nın Cengiz Ünder’i takas ile Arsenal’in kabul etmesi halinde 8,7 milyon Sterlin de talep edileceği konuşuluyor.

Cengiz Ünder’in Arsenal forması giyme ihtimali ise Arsenal taraftarlarını heyecanlandırdı.