Cengiz Ünder
pandemi

Roma’nın Cengiz Ünder Kararı

Çin’den dünyaya yayılan pandemi covid 19 her gün can almaya devam ediyor ve virüsün ilacı ile aşısının henüz bulunamamış olması corona virüsü ile mücadele eden 220 ülkeyi tedirgin ediyor. Corona virüsü ile mücadele eden ülkelerin spor alanında aldığı ilk önlem lig maçlarının ertelenmesiydi. Covid 19 sebebiyle ölümlerin en çok olduğu ve haftalarca hayatın durduğu İtalya’da da Serie A maçları uzun zaman önce ertelendi.

Serie A’nın başlama tarihi ile ilgili farklı tarihler verilse de henüz kesinleşen bir zaman yok. Lig maçlarının oynanamaması Serie A kulüplerinin finansal olarak da zorlanmasına neden oluyor ve milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in takımı Roma da finansal zorluğu yaşayan takımlardan biri oldu.

Antrenman 6 Mayıs’ta Başlıyor

Roma takımı 6 Mayıs tarihinde tüm futbolculara covid 19 testi yapılıp sosyal mesafe kurallarına uygun olarak antrenmanlara başlayacağını açıklarken içinde bulunduğu finansal zorluğu aşmak için bazı futbolcular ile yollarını ayıracağını da belirtti. Roma takımının yeni sezon transferleri için gerekli bütçeyi finanse etmek ve corona virüsü ile ilgili yaşanan gelir kayıplarını karşılamak için Cengiz Ünder’i satacağını açıkladı. Milli futbolcumuz için Everton ve Tottenham başta olmak üzere Premier Ligi takımları transfer görüşmeleri yapıyor.