Cengiz Ünder
İtalya

İtalya’dan Sevindiren Haber

Corona virüsünün Avrupa ülkeleri içinde en çok ölüme yol açtığı ülkelerden biri İtalya idi. Son günlerde corona virüsü vakalarında yatay bir seyire ulaşılsa da geçmiş günlerde her gün binlerce kişi hayatını kaybetmişti. İtalya Serie A’da Roma takımında forma giyen milli futbolcumuz Cengiz Ünder de bu süreci İtalya’daki evinden çıkmayarak ve kendini izole ederek geçiyor.

Covid 19’un yayıldığı bütün ülkelerde olduğu gibi İtalya’da da lig maçları belirsiz bir süre ile ertelenmişti. İtalya’da Serie A takımlarındaki futbolcular başta olmak üzere spor dünyasından birçok isimde corona virüsü tespit edilmiş ve tedavilerine başlanmıştı. Serie A’nın lider takımı Juventus futbolcularından bazıları başta olmak üzere spor dünyası covid 19 ile sarsılmıştı. Milan takımın efsane ismi ve yöneticisi olan Paolo Maldini ve oğlu Daniel Maldini corona virüsüne yakalanan ve tedaviye alınan isimlerdendi.

Baba-Oğul Covid 19’u Yendiler

Paolo Maldini ve Daniel Maldini’nin 20 gün süren tedavileri tamamlandı ve baba oğul sağlıklarına kavuştular. 51 yaşındaki Paolo Maldini ile 18 yaşındaki oğlu Daniel Maldini’nin corona virüsünü yenip sağlıklarına kavuşmaları Milan taraftarları başta olmak üzere futbolseverleri sevindirdi.