Cengiz Ünder
Galatasaray

Lucescu’dan Cengiz Ünder Sözleri

Mircea Lucescu Türkiye’de 2000-2002 sezonu Galatasaray, 2002-2004 sezonunda Beşiktaş’ta teknik direkötürlüğü yapmıştı. Son olarak 2017-2019 yılları arasında A Milli Takımı da çalıştıran Romen teknik adam Avrupa takımlarında oynayan Türk futbolcuların performanslarını değerlendirdi. Lucescu Milan’da oynayan Hakan Çalhanoğlu ve Roma takımında forma giyen Cengiz Ünder Romen teknik adamın değerlendirdiği futbolcuların başında geldi.

Napoli’ye transferi gündemde olan Hakan Çalhanoğlu’nun Napoli’ye transferinin olması gerektiğini belirten Lucescu Hakan Çalhanoğlu’nun transfer zamanının geldiğini de vurguladı. Milli takım eski direktörü Cengiz Ünder’in başarılı olduğunu ve başarısının devam edeceğine dikkat çekerek Roma’nın 22 yaşındaki futbolcusunun olgunlaşması için bir zamana ihtiyaç olduğunu da ifade etti. Lucescu Cengiz Ünder’in bir zaman sonra Avrupa futbolunda en iyi futbolculardan biri olacağını da ifade etti.

‘’Juventus’tan Çok Şey Öğrendi’’

Romen teknik direktör Juventus’ta oynayan milli futbolcumuz Merih Demiral’ın çok başarılı ve performansı yüksek bir futbolcu olduğuna dikkat çekerek Juventus’tan öğrendiği çok şey olduğunu da söyledi. Merih Demiral’ın deneyimli futbolculardan öğreneceği çok şey olduğunu ve başarılı futbolcunun bu öğrendiklerini futbola uyguladığını da Lucescu sözlerine ekledi.