Cengiz Ünder
Serie A

Altınordu’nun Yeni Yıldızı

İtalya Serie A takımı Roma’da forma giyen Cengiz Ünder futbola Altınordu kulübünde başladı. İzmir ekibi Altınordu alt yapı takımında futbola başlayan ardından A takımına geçiş yapan 22 yaşındaki futbolcu Temmuz 2017 tarihinde Roma’ya transfer oldu.

Altınordu’da yetişen Çağlar Söyüncü de Almanya Ligi Bundesliga’ya transfer oldu. Temmuz 2016’da Bundesliga kulübü Freiburg’a transfer olan Çağlar Söyüncü Ağustos 2018 tarihinde de Premier Ligi takımı Leicester’de forma giymeye başladı. Altınordu kulübünün Avrupa liglerine transfer ettiği futbolcuları Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü ile sınırlı kalmıyor. Altınordu’da forma giyen Ahıska Türkü 17 yaşındaki futbolcu Ravil Tagir de bugünlerde Avrupa kulüplerinin yakın takibinde bulunuyor.

Transfer Mayıs 2021’de

U21 Milli Takımda da forma giyen Ravil tagir başarılı performansı ile Türkiye’deki büyük kulüplerin de dikkatini çekiyor. Avrupa’da ise Juventus, Manchester United, Chelsea, Manchester City, Ravil Tagir’i yakından takip ediyor. Genç futbolcunun 17 yaşında olması Avrupa Kulüplerinde transferinde bir şarta bağlı oluyor. UEFA 18 yaşından küçük futbolcuların yurtdışına transferinde ‘’ebeveynlerin transfer olacak ülkede ikamet ediyor olması ya da o ülkede çalışıyor olması ‘’ şartını getirmişti. Bu şarta göre Ravil Tagir’in 6 Mayıs 2021 yılından önce Avrupa’ya ve yurt dışına transferi olası görünmüyor.

Güncel Yazılar