Cengiz Ünder
küresel salgın

Ronaldo Takım Antrenmanına Başladı

Dünyada küresel salgın halini alan corona virüsü neredeyse her ülkede ortaya çıktı. Covid 19 Avrupa’da İtalya başta olmak üzere her ülkede can almaya devam ediyor. İtalya corona virüsünün Avrupa’da ilk görüldüğü ülke oldu ve ülke yaklaşık 2 ay karantinada kaldı. Futbolda ise İtalya’nın futbol ligi Serie A da maçlarına belirsiz süre ara vermişti.

Son günlerde covid 19 seyrinin yatay hale gelmesiyle İtalya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde yeni normalleşme adımları da atılıyor. Serie A maçları ve İtalya’daki bütün spor organizasyonları 15 Haziran’a kadar durduruldu. Futbol kulüpleri ise antrenmanlarına başlamışlardı. Serie A’nın lider takımı Juventus’un efsane futbolcusu Cristiano Ronaldo ise takım ile antrenmanlara yeni dahil oldu.

14 Gün Karantinada Kaldı

Corona virüsünün şiddetinin fazla olduğu dönemlerde ülkesi Portekiz’de sevgilisi ve çocukları ile karantinada olan Ronaldo İtalya’ya dönmüştü. Ronaldo İtalya’ya döndükten sonra covid 19 önlemleri kapsamında 14 gün karantinada kaldı. Yıldız futbolcu karantina sürecinden sonra bugün takım ile antrenman yapmaya başladı. 5 Mayıs’ta Torino’ya gelen Ronaldo bu süreçte evde antrenmanlar deva ediyordu ve bugün Juventus tesislerine gelerek antrenmanlara başladı.

Güncel Yazılar