Cengiz Ünder
İtalya

Junentus’da İlginç Covid 19 Testi

Şubat ayı sonunda İtalya covid 19 ile mücadele etmeye başlamış ve bu mücadelesinde her gün binlerce vatandaşını kaybetmişti. İtalya’da corona virüs mücadelesinde her gün farklı bir acı tablo ortaya çıkarken Serie A takımı oyuncularında da corona virüsü çıkmaya başlayınca virüsün ne kadar tehlikeli olduğu daha açık olarak anlaşıldı. Serie A’nin lider takımı Juventus’ta da futbolcuların covid 19 testi pozitif çıkmış ve futbolcuların tedavilerine başlanıp karantinaya alınmışlardı.

Juventuslu futbolcu Paulo Dybala’nın covid 19’a yakalandığı 21 Mart’ta açıklanmıştı ve Dybala’nın kız arkadaşı da aynı kaderi paylaşmış covid 19’a yakalanmıştı.

Dybala’nın 4 Testi Pozitif

Dybala’nın ve kız arkadaşının tedavisi sürerken kendilerini karantinaya almışlardı. İspanya’da yayınlanan bir spor programının haberine göre Dybala 1,5 aylık tedavi süresinde 4 kere covid 19 testi yaptırdı ve bu 4 testin sonucu da pozitif çıktı. Test sonuçlarına göre Dybala’nın henüz corona virüsünden kurtulamadığı anlşılsa da Juventuslu futbolcu kendini iyi hissettiğini söylüyor.

Dybala covid 19’a yakalandığı ilk zamanların zor geçtiğini kendini devamlı yorgun ve bitkin hissettiğini söyleyerek zaman zaman soluk almakta da zorluk çektiğini belirtmişti.