Cengiz Ünder
Juventus

Juventus’un Futbolcusu Kayıp

İtalya Serie A’nın lider takımı Juventus futbolcusu Arjantinli Gonzalo Higuain corona virüsü salgını sonucu lig maçları ertelenince ülkesine gitmişti. Arjantin’de olduğu tahmin edilen Higuain’den haber alınamıyor ve nerede olduğu da bilinemiyor. İtalya’da hayatın kademeli olarak normale dönme planları içinde Serie A’da maçların yakın zamanda başlaması planlanıyor. Juventus kulübü de İtalya dışında bulunan futbolcularının ülkeye dönmeleri için hazırlık yapmaları konusunda uyarıyor.

İtalya’da lig maçlarının ertelenmesiyle Arjantin’e gitmek için harekete geçen Higuain polis tarafından durdurulmuş ve Arjantin’e gidememişti. Daha sonra özel jet ile Arjantin’e giden ve bu süreçte orada olduğu düşünülen Higuain’e kulübü İtalya’ya dönmesi için ulaşamıyor ve iletişim sağlayamıyor.

Sözleşme Fesedilebilir

Arjantinli futbolcunun annesinin kanser olduğu ve annesinin yanında bulunmak için ısrarla ülkesine gitmek istediği öğrenildi. Jubentus’un Higuain’den bir süre daha haber alınamaz ve iletişim sağlanamazsa sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedileceği iddia edildi.

Brezilya’da bulunan Juventuslu futbolcular Alex Sandro ile Danilo’nun ise İtalya’ya dönüş için gerekli programın yapıldığı ve iki futbolcunun da İtlaya’ya girişinden itibaren 14 gün karantina altında tutulacakları daha sonra takıma dahil olacakları açıklandı.