Cengiz Ünder
covid 19

Corona Virüse Karşı Dayanışma

2019 yılının sonunda ortaya çıkan covid 19 dünyada yayılmaya ve can almaya devam ediyor. İlacının ve aşının henüz bulunamamış olması sebebiyle corona virüsünün yayılımı durdurulamıyor. Corona virüsü başta futbol olmak üzere bütün spor branşlarında iptal ve ertelemelere neden oldu. Virüs ile mücadele eden ülkelerdeki lig maçları ertelenmişti. Avrupa liglerinde efsane olmuş üç futbol kulübü 2021 yılı eylül ayında üçlü turnuva düzenlemeyi planlıyorlar.

İtalya Serie A takımı Inter, İspanya La Liga takımı Real Madrid ve Almanya Bundesliga takımı Bayern Münih turnuvanın takımları olacak. Avrupa Dayanışma Kupası adı verilen turnuvanın amacı corona virüsüne karşı dayanışma olacak. Maçlar Milano, Münih ve Madrid’de oynanacak. Turnuvanın maçların seyircili oynanması düşünüldüğü için Eylül 2021 tarihi seçildiği ve mutlaka tribünlerde seyirci olacağı belirtildi.

Sağlık Kuruluşlarına Bağış

Futbol dünyasının üç efsane kulübünün oynayacağı turnuva maçlarının gelirleri de sağlık kurumlarına bağışlanacak. Maç gelirleri İtalya ve İspanya’daki sağlık kuruluşlarına bağış yapılacak. Real Madrid, Inter ve Bayern Münih pandemi döneminde fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına da bu turnuva ile destek vermeyi istiyor.

Güncel Yazılar