Cengiz Ünder
Başakşehir

Premier Ligi mi Serie A mı?

2017 yılında Medipol Başakşehir takımından Serie A takımı Roma’ya transfer olan Cengiz Ünder’in yeni takımı merak ediliyor. Milli futbolcumuz Roma’ya transferinden sonra sakatlıkları sebebiyle çok fazla forma fırsatı bulamamıştı. 2019 yılı sonunda Roma kulübü Cengiz Ünder’i satacağını açıklamış ve Milan genç futbolcuyu transfer etmek için görüşmeler yapmıştı.

Roma’da Zaniolo’nun şubat ayında sakatlanması kulübün Cengiz Ünder’i satma planını rafa kaldırmasına neden oldu. Takımda Zaniolo’nun yerine Cengiz Ünder’i oynatan Roma’da 22 yaşındaki futbolcu attığı goller ve başarılı futbolu ile gündeme geldi. Cengiz Ünder’in başarılı futbolu Roma’nın satış düşüncesini değiştirmedi ve satış tekrar gündeme geldi. Premier Ligi takımı Tottenham da milli futbolcumuzu kadrosuna dahil etmek istiyordu. İtalya’da ve dünyada ortaya çıkan küresel salgın covid 19 Cengiz Ünder’in transferini de ikinci plana attı.

Bonservis 24 Milyon Euro

Corona virüsünün en çok yıkıma ve ölüme neden olduğu İtalya’da lig maçları da ertelenmişti. Roma takımı maçların oynanmaması sebebiyle oluşan gelir kaybını da telafi etmek için Cengiz Ünder’i satacağını açıkladı. Kulüp bonservis bedeli olarak da 24 milyon Euro belirledi. Milli futbolcumuz Roma’nın satacağı futbolcular listesinde ilk sırada bulunuyor. Cengiz Ünder’i Everton, Arsenal ve Everton da almak istiyor.

Güncel Yazılar