Cengiz Ünder
Medipol Başakşehir

Cengiz Ünder’e Premier Ligi Takibi

Cengiz Ünder 2017 yılı temmuz ayında Medipol Başakşehir takımından İtalya Serie A takımı Roma’ya transfer olmuştu. Milli futbolcumuz Roma’ya transfer olurken büyük umutları olsa da Roma forması ile istediğini bulamadı. 2019 yılı son aylarından itibaren Roma takımı Cengiz Ünder’i satmayı planlıyordu.

2020 yılının ilk aylarında tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını sonrası Cengiz Ünder’in satışı ertelense de haziran ayında tekrar gündeme geldi. Roma kulübü covid 19 sebebiyle de girilen finansal sıkıntıları aşmak ve yeni transferleri için finansman yaratmak için üç futbolcuyu satacağını açıkladı. 3 futbolcu içinde ilk sırada Cengiz Ünder bulunuyordu ve Cengiz Ünder’e teklifler gelmeye başladı.

Leicester City Cengiz Ünder’i İstiyor

Premier Ligi takımlarından Tottenham ve Everton Cengiz Ünder’i yeni sezonda kadrosuna dahil etmeyi planlarken Premier ligden bir takım daha 22 yaşındaki futbolcu ile ilgilenmeye başladı. Leicester City’nin Cengiz Ünder’i transfer etmek istediği ve bununla ilgili Roma kulübü ile görüşmelere başlayacağı iddia edildi. Leicester City teknik direktörü Steve Bruce’un Cengiz Ünder’i kadrosunda görmek istediği gelen haberler arasında yer alıyor.

Güncel Yazılar