Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Roma Takımından Hukuki Süreç

Milli futbolcumuz Cengiz Ünder İtalya Serie A takımı Roma’da forma giyiyor. Roma kulübü ise Türkiye’den Süper Lig takımı Yeni Malatyaspor’a dava açacağını belirtti. Yeni Malatyaspor’un sezon başında tanıtımını yaptığı ve kullanmaya başladığı formalarını Roma takımı taklit edildiğini iddia ediliyor.

Serie A Kulübü Roma takımı ile Süper Lig ekibi Yeni Malatyaspor takımı formaları arasındaki benzerlik dikkat çekici bulundu. Roma takımı formasında bulunan şimşek simgesi Yeni Malatyaspor’un yeni sezon formasında da yer alıyor. Roma kulübü bu benzerlikte yola çıkarak Malatya ekibinin taklit ile yeni sezon formalarının tasarlandığını açıkladı. Serie A ekibi bu konu ile ilgili olarak Yeni Malatyaspor hakkında hukuki işlem başlatmaya hazırlanıyor. Hukuki işlem sonucu Yeni Malatyaspor’un Roma’ya taklit forma konusunda yüksek tutarda tazminat ödeme ihtimali bulunuyor. Yeni Malatyaspor’un yeni sezon forma tasarımında Roma takımından izin alması gerekiyordu.

Nike da Sorumlu

Roma Kulübü taklit forma konusunda iki takımında forma sponsoru olan Nike firmasının da bu konudan sorumlu olduğunu iddia etti. Nike şirketinin farklı ülkedeki farklı iki takımda aynı forma tasarımından sorumlu olduğu açıklandı.

Güncel Yazılar