Cengiz Ünder
Hollanda-İtalya

Cengiz Ünder Roma’da Kalıyor

7 Eylül tarihinde oynanan Hollanda-İtalya karşılaşmasında İtalya Milli Takım futbolcusu Nicolo Zaniolo sakatlanmıştı. UEFA Uluslar Ligi maçında yaşanan bu sakatlık Roma takımı futbolcusu olan Zaniolo2nun en az 6 ay sahalardan uzak kalmasına yol açacak. Çapraz bağları kopan Zaniolo’nun bu sakatlık son 8 ayda ikinci defa karşılaştığı bir olaydı.

Roma takımı futbolcusu Zaniolo’nun 6 ay sahalardan uzak kalmasının sonucu olarak Roma’dan Napoli‘ye transferi son aşamaya gelen Cengiz Ünder’in de Roma’da kalma seçeneğini ortaya çıkardı. Zaniolo’nun yokluğunun Roma takımında yaratacağı boşluğu Cengiz Ünder’in dolduracağı düşünülüyor. Bu durumda Roma takımının Cengiz Ünder’in Napoli’ye ya da farklı bir kulübe satışından vazgeçeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Fonseca’dan Talimat

Cengiz Ünder, Roma’da Zaniolo ile aynı mevkide oynuyordu. Roma teknik direktörü Fonseca’nın da 22 yaşındaki futbolcunun takımda kalması ve transferinin durdurulması için talimat verdiği iddia ediliyor. Cengiz Ünder ile yıldızı bir tülü barışmayan Fonseca’nın böyle bir talimat vermesi halinde cengiz Ünder yeni sezonda da Roma forması giyme ihtimali yüksek görünüyor.

Güncel Yazılar