Cengiz Ünder
Serie A

Vedat Muriqi Lazio’da

Fenerbahçe futbolcusu Vedat Muriqi’nin Serie A takımı Lazio’ya transferine kesin gözüyle bakılıyordu. Vedat Muriqi konusunda Lazio ile bonservis bedeli konusunda anlaşan Fenerbahçe Kosovalı futbolcu ile yolları ayırmaya hazırlanıyor. Vedat Muriqi’nin Lazio’ya transferi sonucu Fenerbahçe kulübü toplamda 20 milyon 350 bin Euro gelir elde etti.

Fenerbahçe forması ile başarılı bir performans sergileyen Vedat Muriqi’yi Avrupa Kulüpleri transfer etmek istiyordu. Lazio kulübü 17,5 milyon Euro bonservis bedeli ve bonuslar ile 26 yaşındaki futbolcuyu toplamda 20 milyon 350 bin Euro bedel ile transfer etti. Fenerbahçe’ye verilecek bonuslarda 5 yıl içinde Vedat Muriqi’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılması halinde Fenerbahçe’ye ödenecek ücretler yer alıyor. Fenerbahçe Kulübü Vedat Muriqi’nin bundan sonraki satışından yüzde 5 pay alacak.

Veda Mesajı

Fenerbahçe Kulübü Vedat Muriqi’yi sezon başında Rizespor’dan 3,5 milyon Euro bonservis ile transfer etmişti. Vedat Muriqi Fenerbahçe formasıyla 36 maça çıktı ve 17 gol attı. Kosovalı futbolcu sosyal medya hesabından paylaştığı veda mesajı ile Rizespor’dan başlayan futbol yolculuğunda kendisine destek veren kişilere ve Türkiye’de kendisini yalnız hissettirmeyen herkese teşekkür etti.

Güncel Yazılar