Cengiz Ünder
2019 yılı

Cagliari ve Hertha Berlin de Cengiz Ünder Peşinde

Cengiz Ünder’i Roma Takımı 2019 yılı son aylarında satacağını açıklamıştı. Roma’nın bu açıklaması üzerine 22 yaşındaki Milli futbolcumuzu Serie A takımı Milan başta olmak üzere Avrupa Kulüpleri transfer etmek istemişti. 2020 yılının ilk aylarında Roma’da Zaniolo’nun sakatlanması ve uzun süre forma giyemeyecek olması Roma’nın Cengiz Ünder satışını ertelemesine neden olmuştu. Şubat ayında başlayan covid 19 salgını da Cengiz Ünder’in satışını erteletmişti.

Roma Kulübü haziran ayında Cengiz Ünder’i satacağını yine açıkladı. Premier Ligi ekipleri Tottenham ve Everton, Bundesliga ekibi Bayern Münih, Serie A ekibi Milan Cengiz Ünder’i kadrolarına dahil etmek için görüşmeler yaptı. İtalya Kupası sahibi Napoli’nin ise Cengiz Ünder’i transfer edeceğine kesin gözüyle bakılıyordu ve her an imzaların atılması bekleniyordu. Zaniolo’nun tekrar sakatlanması ve 6 ay sahalardan uzak kalacak olması Cengiz Ünder transferini durdurdu gibi görünüyor.

Roma’nın Kararı Bekleniyor

Napoli’ye transferi beklenen ama Zaniolo’nun sakatlanması ile gerçekleşmeyecek gibi görünen Cengiz Ünder’e Cagliari ve Hertha Berlin’den de teklif geliyor. Cagliari teknik direktörü Eusebio Di Francesco’nun eski öğrencisi olan 22 yaşındaki futbolcuyu kadrosunda görmek istediği iddia ediliyor. Bundesliga ekibi Hertha Berlin de Cengiz Ünder’i renklerine bağlamak istiyor. Roma’nın ise Zaniolo’nun sakatlığından sonra Cengiz Ünder’i satma kararının ne olacağı henüz netleşmedi.

Güncel Yazılar