Cengiz Ünder
Fenerbahçe

Muriqi Türkiye’den Ayrıldı

Vedat Muriqi Fenerbahçe takımı ile yollarını ayırdı ve Lazio ile sözleşme imzalama aşamasına geldi. İtalya Serie A takımı Lazio ile transfer görüşmeleri süren ve Lazio ile anlaşa Vedat Muriqi Türkiye’den ayrıldı ve İtalya’ya gitti. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Roma’ya giden Kosovalı futbolcu Lazio’ya transfer olma sebebinin Lazio’nun kendisini istemesi ve İtalya ekibinin futbol stilinin kendisine uygun olduğunu düşündüğünü söyledi. Muriqi transfer olduğu takımda önceliğin takım başarısı olduğunu bireysel başarının takım başarısından sonra olduğunu belirtti.

Vedat Muriqi yeni sezonda Lazio’da forma giyeceğini ama uzun vadede hedefinin büyük futbol kulüplerinde forma giymek ve başarıya ulaşmak olduğunu söyledi.

‘’Türkiye ve Kosova’yı Temsil Edeceğim’’

Vedat Muriqi Fenerbahçe taraftarlarına da veda ederken Fenerbahçe şampiyonluk yaşayıp ayrılmayı istediğini ama gerçekleşmediğini ifade etti. 26 yaşındaki futbolcu Fenerbahçe taraftarlarına ve sevenlerine haklarını helal etmelerini istedi.

Kosovalı futbolcu basın mensuplarına da anlamlı bir teşekkür etti. Vedat Muriqi basın mensuplarına karşı herhangi bir yanlışı ya da yanlış anlaşılma olduysa affedilmesini istedi. Vedat Muriqi yurtdışında Türkiye’yi ve Kosova’yı temsil edeceğini de sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar