Cengiz Ünder
covid 19

Vedat Muriqi Lazio Yolunda

İtalya’da Serie A maçlarına covid 19 sebebiyle 4 ay ara verilmişti. Corona virüsünün yayılması devam etmesine rağmen virüs önlemleri ile maçlar 20 Haziran tarihinde tekrar başladı.  2 Ağustos tarihinde oynanan son maçlarla Serie A 2019-2020 futbol sezonu sona erdi. Serie A’nın şampiyonu da Juventus oldu. Lazio takımı da 78 puanla 4. Sırada Serie A’yı tamamladı.

Serie A’nın tamamlanması ile Lazio da transfer görüşmelerine başladı. Lazio’nun yeni sezonda kadrosuna dahil etmek istediği futbolculardan biri de Fenerbahçe’de oynayan Vedat Muriqi oldu. Lazio Vedat Muriqi için Fenerbahçe’ye teklifte de bulundu. Lazio Fenerbahçe’nin Kosovalı futbolcusu ile ilgili olarak sarı lacivertli kulübe 15 milyon Euro ve 3 milyon Euro bonus teklifinde bulundu.

Yeni Teklif

Lazio’nun 15 milyon Euro ve 3 milyon Euro bonus teklifine karşı Fenerbahçe kulübe de Vedat Muriqi için 25 milyon Euro bonservis talep etti. Vedat Muriqi’yi renklerine bağlamak isteyen Lazio teklifini revize etti. Lazio’nun Kosovalı futbolcu için verdiği son teklif ise bonus olmadan 18 milyon Euro oldu. Fenerbahçe’nin ise son teklife cevabı bekleniyor.

Güncel Yazılar