Cengiz Ünder
Medipol Başakşehir

Cengiz Ünder’in Napoli İmzası Bekleniyor

Cengiz Ünder 2017 yılı temmuz ayında Medipol Başakşehir takımından İtalya’ya transfer olmuştu. İtalya Serie A takımı Roma’ya transfer olan Cengiz Ünder Roma’da aradığını bulamadı. Roma’da sakatlık yaşayan ve sakatlık ile Roma maç kadrosunda da yer alamayan 22 yaşındaki futbolcunun satışı gündeme geldi.

Roma kulübü Cengiz Ünder’i satacağını açıklasa da corona virüsü salgını ile satış ertelendi. Futbol kulüpleri Covid 19 nedeniyle finansal olarak zor bir döneme girmişti ve Roma da bu kulüplerden biriydi. Roma yeni sezon transfer finansmanı için 3 futbolcusunu satışa çıkardı. 3 futbolcudan ilk sıradaki isim Cengiz Ünder’di. Cengiz Ünder’i bu sezon İtalya Kupası sahibi Napoli almak için harekete geçti.

Callojen Yerine Cengiz Ünder

Napoli takımından ayrılan Jose Callojen’in yerine Serie A kulübü futbolcu arayışına girmişti. Napoli, Callojen’in yerine Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmeyi istiyor. Roma’nın Cengiz Ünder için belirlediği bonservis bedeli Napoli’ye fazla geldi ve bunun sonucu olarak takas alternatifi devreye girdi.

Napoli’nin Cengiz Ünder’i alması karşılığında Roma takımı da Napoli’den Arkadiusz Milik’i alacağı iddia ediliyor. İki takımın takas konusunda anlaştığı ve sözleşmenin imzalanacağı iddialar arasında bulunuyor.

Güncel Yazılar