Cengiz Ünder
2020 yılı

Serie A’dan La Liga’ya Transfer

Corona virüsü 2020 yılı şubat ayının başında İtalya’da yayılmaya başladı. Avrupa’da covid 19’un ilk görülmeye başladığı ülkelerden biri olan İtalya’da her gün binlerce kişi hayatını kaybediyordu. Corona virüsü sebebiyle Serie A maçlarına da ara verilmişti. İtalya’da ve Avrupa’da corona virüsünün salgın özelliği bitmese de kontrollü ve tedbirli olarak Serie A maçları başladı. Serie A 2019-2020 futbol sezonu tamamlandı ve ligin tamamlanması ile futbol kulüpleri transfer çalışmalarına başladılar.

Serie A’nın şampiyon takımı Juventus’da oynayan Paulo Dybala corona virüse yakalanmış ve 7 hafta sonra virüsü yenmişti. Paulo Dybala’yı İspanya La Liga ekibi Real Madrid transfer etmek istiyor.

Real Madrid’den Takas Teklifi

Yeni sezonda Dybala’yı kadrsouna dahil etmek isteyen Real Madrid yönetimi Juventus kulübü ile görüşmeyi planlıyor. Real Madrid kulübü Juventus’a Dybala’nın transferi karşılığında Toni Kroos veya Isco takasını önereceği iddia ediliyor. Dybala’nın ise bu transfere sıcak baktığı tahmin ediliyor.

2019 yılı yaz döneminde de Dybala’nın Premier Ligi takımı Manchester United’a transferi gündeme gelmişti. Dybala’nın Manchester United’a transferine kesin gözüyle bakılırken transfer gerçekleşmemiş ve Dybala bir sezon daha Juventus forması giymişti.

Güncel Yazılar