Cengiz Ünder
Serie A

İtalya Kupası Napoli’nin

İtalya Serie A maçları 20 Haziran tarihinde başlıyor. Serie A maçlarının başlamasından önce İtalya Kupası maçları tamamlandı ve İtalya Kupası bu sezon sahibini buldu. İtalya Kupası’nın finalisti Juventus ile Napoli arasındaki maçın sonunda kazanan takım Napoli oldu ve İtalya Kupası Napoli’nin oldu.

Juventus-Napoli arasında 17 Haziran günü (dün) oynanan final maçı 0-0 berabere bitti. Normal süresi 0-0 berabere biten maçta yeni uygulanan covid 19 tedbirleri kapsamında maç uzatmalara gitmedi ve penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucu Napoli karşılaşmayı 4-2 kazandı ve 6. Kez İtalya Kupası’nı kazanmış oldu.

Maç Öncesi Saygı Duruşu

Juventus-Napoli İtalya Kupası final karşılaşması 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Juventus’un final maçı kadrosunda Merih Demiral bulunmadı. 0-0 biten maç sonucunda Juventus takımında Dybala ile Danilo penaltı atışlarını gol ile sonuçlandıramadı. Napoli’nin attığı penaltı atışlarının kale ağları ile buluşması sonucu İtalya Kupası Napoli’nin oldu.

Napoli’nin penaltı gollerini Politano, Maksimovic, Milik, Insigne attı. Juventus’un iki penaltı golünü ise Bonucci ve Ramsey attı. Napoli’nin teknik direktörü olan Gennaro Gattuso teknik adam kariyerinde ilk İtalya Kupası’nı kazandı.

Güncel Yazılar