Cengiz Ünder
covid 19

İtalya Kupası Finalisti Napoli

Küresel salgın covid 19 Avrupa’da ilk İtalya’da başlamıştı. İtalya’da hızla yayılan corona virüsü sebebiyle futbol başta olmak üzere bütün spor oyunları durdurulmuştu. 4 ay süren bir aradan sonra İtalya’da futbol İtalya Kupası yarı final maçları ile başladı. İtalya Kupası finalinin ilk takımı Juventus olmuştu. Juventus’un final maçındaki rakibi ve İtalya Kupası sahibi adayı yarı final ikinci maçında Inter’i kendi sahasında eleyen Napoli oldu.

Napoli ile Inter arasındaki yarı final maçı 1-1 berabere bitti. Fakat yarı final ilk maçında Napoli’nin Inter’i 1-0 yenmesi Napoli’yi finale yükseltti, Inter’in İtalya Kupası hayallerini bitirdi.  

Final Maçı 17 Haziran’da

Inter’in İtalya Kupası’na veda ettiği maça Inter daha ilk dakikada üstün başlamıştı. Maçın başlangıç düdüğünün çalınmasıyla beraber 2. Dakikada Interli futbolcu Christian Eriksen’in attığı gol Inter’in 1-0 öne geçmesini sağladı. 41. Dakikada Napoli Dries Merten’in golü ile beraberliği yakaladı. Napoli’nin beraberliği yakaladığı bu gol maçın da skoru oldu ve maç 1-1 berabere bitti.

Juventus ve Napoli arasında oynanacak İtalya Kupası final maçı 17 Haziran’da olacak.

Güncel Yazılar