Cengiz Ünder
2019 yılı

Cengiz Ünder’in Kararı

Cengiz Ünder 2019 yılı son aylarında Roma takımının satmayı düşündüğü futbolcu oldu. Roma takımına transfer olduğu süre içinde Roma’da yaşadığı sakatlık sebebiyle 22 yaşındaki futbolcunun forma şansı pek olmadı. İtalya Serie A kulübünün Cengiz Ünder’i satma düşüncesini açıklamasıyla Napoli ve Milan’ın milli futbolcumuzu almak istediği iddia edilmişti.

2020 yılı ocak ve şubat ayında Roma Cengiz Ünder satışını rafa kaldırmıştı. Şubat ayında ortaya çıkan covid 19 salgını Roma kulübünü finansal olarak zor bir döneme soktu. Maddi olarak kaynak sağlamak için İtalya kulübü üç futbolcusunu satacağını açıkladı. Cengiz Ünder de 3 futbolcu içinde bulunuyor ve ilk sırada yer alıyordu.

Hangi Ülke ve Hangi Takım

Cengiz Ünder’in satış açıklamasından sonra Premier Ligi takımlarının da Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmek istediği ortaya çıktı. Premier Liginden sonra Bundesliga takımı Bayern Münih de milli futbolcumuzu takibe aldı ve transfer ihtimali ortaya çıktı. Milan’ın Cengiz Ünder’i transfer isteği bilinmekle beraber en son Serie A takımı Juventus’un Roma futbolcusunu almak istediği belirtildi. Burada merak edilen konu ise Cengiz Ünder’in yeni sezonda hangi ülkede ve hangi takımda forma giyeceği oldu.

Güncel Yazılar