Cengiz Ünder
Avrupa

Serie A için Son Günler

İtalya Avrupa ülkeleri içinde covid 19 ile ilk mücadele etmeye başlayan ülke oldu. Corona virüsü ile mücadelede şubat ve mart ayları İtalya’da çok sıkıntılı geçmişti. Her gün bine yakın kişinin covid 19 sebebiyle hayatını kaybettiği İtalya’da adeta hayat durma noktasına gelmişti. İtalya futbol ligi Serie A’da maçlar süresiz ertelenmiş ve bütün spor faaliyetleri durdurulmuştu.

Corona virüsünün kontrol altına alınması ve İtalya halkının da covid 19 önlemlerine uygun yeni normal düzene dönmeleri ile ülkede futbol da normale dönmeye başlıyor. İtalya Kupası maçlarının başlaması ile futbolseverler moral bulurken 20 Haziran tarihinde Serie A maçlarının da başlaması planlanıyor.

Roma’nın İlk Maçı 24 Haziran’da

İtalya halkı ve futbol severlerin normal hayata dönüşlerine yardımcı olacak Serie A maçları yaklaşık 4 ay sonra başlayacak. Corona virüsü mücadele eden bütün ülkelerde olduğu gibi İtalya’da da futbol maçları covid 19 önlemleri ile ve seyircisiz oynanacak.

Milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in forma giydiği Roma takımı uzun bir aradan sonra başlayan ilk lig maçında 24 Haziran günü kendi sahasında Sampdoria ile karşılaşacak.

Güncel Yazılar