Cengiz Ünder
covid 19

Juventus’un Cengiz Ünder Formülü

Corona virüsü covid 19 her sektörde ekonomik ve mali sıkıntıya yol açtı. Futbol kulüpleri de pandemi sebebiyle mali olarak büyük sıkıntıya girdiler. Corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi, başlayacak olan lig maçlarının da seyircisiz oynanması kulüplerin en büyük gelir kaynağı olan maç gelirlerini sıfırlamıştır. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in forma giydiği İtalya Serie A kulübü Roma takımı da finansal olarak problem yaşamaya başladı.

Roma kulübü finansal sıkıntılarını çözmek ve yeni sezon yapacağı transferlerine bütçe yaratmak için Cengiz Ünder’i satma kararı aldı. Serie A, Premier Ligi ve Bundesliga kulüpleri 22 yaşındaki futbolcuyu yakın takibe alıp kadrosuna dahil etmeyi düşünürken son olarak Juventus da Cengiz Ünder ile ilgilenmeye başladı.

Takas Önerisi

Serie A’nın lider takımı olan Juventus’un Cengiz Ünder’i yakın takibe aldığı ve Roma ile bu konuda görüşeceği iddia edildi. Roma takımının 30 milyon Euro bonservis belirlediği Cengiz Ünder için Juventus’un Roma’ya takas önereceği de haberler arasında yer alıyor.

Serie A takımı Milan, Premier Ligi takımları Everton ve Tottenham, Bundesliga takımı Bayern Münih’ten sonra Juventus Cengiz Ünder’e talip oldu.

Güncel Yazılar