Cengiz Ünder
Başakşehir

Cengiz Ünder’e Bundesliga Radarı

2017 yılında Medipol Başakşehir takımından Cengiz Ünder İtalya Serie A takımı Roma’ya transfer olmuştu. Roma’da istediği futbolu oynayamayan ve sakatlık da yaşayan milli futbolcumuz takımda ilk 11’de sahaya çıkma fırsatını çok yakalayamadı. Cengiz Ünder’i gözden çıkarak ve satmayı düşünen Roma takımı 2019 yılı sonundan itibaren futbolcunun satışını gündeme getiriyordu.

İtalya’nın ve dünyanın şubat ayında pandemi ile mücadele etmeye başlamasıyla Cengiz Ünder’in satışı da rafa kalkmıştı. Mayıs ayında Roma takımı corona virüsü sebebiyle futbol kulüplerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıdan dolayı 22 yaşındaki futbolcuyu satacağını açıkladı. Serie A takımı Napoli, Premier Ligi takımları Tottenham ve Everton milli futbolcumuzu kadrosuna dahil etmek için girişimde bulundu. Cengiz Ünder’i son olarak Bundesliga ekibi Bayern Münih almak istediği iddia edildi.

Bonservis Bedeli Düşmeyecek

Bundesliga ve dünya futbolunun gözde kulübü Bayern Münih Cengiz Ünder’i transfer listesine aldı. Covid 19 sebebiyle futbol kulüplerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıya Bayern Münih de dahil oldu. Roma takımı ise Cengiz Ünder’in bonservis bedelini 30 milyon Euro olarak belirledi. Roma’nın bu bonservis bedelinde düşme yapmayacağı ve 30 milyon Euro’nun altında bir bonservisi kabul etmeyeceği iddia edildi.

Güncel Yazılar