Cengiz Ünder
2019 yılı

Avrupa Ligleri Cengiz Ünder’i İstiyor

Roma kulübü 2019 yılı son aylarından itibaren Cengiz Ünder’i satma planları yapıyor. 2020’nin ilk aylarında İtalya ve dünyada hüküm süren covid 19 Cengiz Ünder’in satışını da erteletmişti. Corona virüsü sebebiyle oynanmayan lig maçları futbol kulüplerini ekonomik olarak darboğaza sürüklemişti. Roma kulübü de finansal olarak zor durumda kaldığı için ve yeni transferleri için finansman yaratmak için üç futbolcusunu satma kararı almıştı. Cengiz Ünder de 3 futbolcu arasında ilk sırada yer alıyordu.

Roma’nın bu kararını açıklaması ile Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmek isteyen kulüpler de harekete geçti. İtalya Serie A takımı Milan Cengiz Ünder’in 2020 yılının ilk aylarından itibaren transfer etme isteğindeydi. Premier Ligi takımları Tottenham ve Everton da 22 yaşındaki milli futbolcumuzu almak için hareket geçti.

Serie A-Bundesliga-Premier Lig

Cengiz Ünder’i almak isteyen son kulüp ise Bundesliga’dan Bayern Münih olmuştu. Bundesliga kulübünden de Cengiz Ünder’i alma düşüncesinin olması başarılı futbolcunun Avrupa kulüpleri tarafından tercih edilen bir futbolcu olduğunu gösteriyor. Cengiz Ünder’in yeni sezonda Bundesliga, Premier Ligi ve Serie A kulüplerinden hangisinde olacağı merakla bekleniyor.

Güncel Yazılar