Cengiz Ünder
Başakşehir

Cengiz Ünder Manchester United Hedefinde

Cengiz Ünder 2017 yılı temmuz ayında Başakşehir kulübünden İtalya Serie A kulübü Roma’ya transfer oldu. 22 yaşındaki başarılı futbolcu Roma forması ile istediği futbolu oynayamadı ve Roma takımı milli futbolcumuzu satma kararı almıştı. Corona virüsü sebebiyle futbol kulüplerinin yaşadığı maddi kriz de eklenince Cengiz Ünder Roma’nın satacağı futbolcu listesinde ilk sırada yer aldı. Roma kulübü Cengiz Ünder’in bonservis ücreti ile yeni sezon transferlerini finanse etmek istiyor.

Premier Ligi takımı Manchester United Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmek için Roma kulübü ile görüşmelere başladı. Manchester United’ın Bundesliga kulübü Borussia Dortmund takımında oynayan Jadon Sancho’yu transfer etmek istediği iddia ediliyor. Jadon Sancho’nun 100 milyon Euro’yu aşan bonservis bedeli Manchester United’a fazla geldiği için kulüp bu transferden vazgeçti. Manchester United bonservis ücreti daha düşük olan Cengiz Ünder’i transfer etmeye karar verdi.

Everton-Tottenham-Manchester United

Manchester United dışında diğer Premier Ligi takımlarının da Cengiz Ünder transfer listesinde bulunuyor. Everton ve Tottenham da Cengiz Ünder’i yeni sezonda renklerine bağlamak istiyor. Everton’ın Roma kulübüne Cengiz Ünder için futbolcu takası önerdiği de iddia ediliyor.

Güncel Yazılar