Cengiz Ünder
2019 yılı

Serie A’da Düdük Çaldı

Çin’de 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü 1 ay sonra dünyaya yayılmaya başladı. Çin’den önce Avrupa’ya yayılan covid 19 Avrupa’da da ilk İtalya’da görülmeye başlandı. İtalya corona virüsünün Avrupa’da ilk etkilenen ülkesi olmasıyla beraber kısa sürede diğer ülkelere de yayıldı. Covid 19’un aşısı ve ilacı bulunamadığı için yayılması durdurulamıyor. Corona virüsü ile mücadele eden ülkeler önlemler ile yeni normal düzene geçmeye başladılar.

Corona virüsü sebebiyle en çok can kayıplarının yaşandığı ülkelerden biri olan İtalya’da yeni normal düzene geçmeye başladı. İtalya’da covid 19 önlemleri ile yeni normale dönüş ile futbol maçları da başladı. İlk olarak İtalya Kupası’nın başlamasıyla 20 Haziran Cumartesi günü (bugün) Serie A için de düdük çalıyor.

Seyircisiz Maçlar

3,5 ay sonra başlayacak olan Serie A maçlarında ilk karşılaşmalar Torino ile Parma ve Verona ile Cagliari maçları olacak. Serie A’da pandemi öncesi son maç 9 Mart tarihinde oynanan Sassuolo-Brescia maçıydı. Serie A maçları da corona virüsü ile mücadele eden ve lig maçları başlayan her ülke futbol maçlarında olduğu gibi seyircisiz oynanacak.

Güncel Yazılar