Cengiz Ünder
pandemi

Serie A’da İlk Maçlar Oynandı

İtalya pandemi sonrası corona virüsü önlemleri ile yeni normale geçiş sürecinde futbola dönüşü İtalya Kupası ile başlamıştı. 20 Haziran Cumartesi günü (dün) 2 maç ile başlayan Serie A maçları bugün de devam etti.

Cumartesi günü oynanan ilk maç Torino-Parma ve Verona-Cagliari maçlarıydı. Uzun bir aradan sonra çalan başlama düdüğünden sonra Torino-Parma maçı 1-1 berabere bitti. Cumartesi gününün ikinci maçı olan Verona-Cagliari maçından ise Verona 2-1 galibiyet ile ayrıldı.

21 Haziran Pazar gününün ise Serie A maçları Atalanta-Sassuolo ve Inter-Sampdoria arasındaki karşılaşmalar olacak. Atalanta- Sassuolo maçında gülen taraf Atalanta oldu ve maçtan 4-1 galibiyet ile ayrıldı.

Sezon Sonu 2 Ağustos

Seria A’da sezonun 2 Ağustos’da bitmesi planlanıyor. Sezon sonu tarihi olarak belirleyen 2 Ağustos tarihine kadar 3 gün arayla maç takvimi oluşturuldu. Temmuz ayındaki yüksek hava sıcaklıklarının futbolcuların maçlardaki performansını nasıl etkileyeceği ise bilinemiyor. Futbol maçları covid 19 için önlemler alınmış olarak oynanıyor ve corona virüsünün ülkede tekrar yayılmaması için özen gösteriliyor.

İtalya’da covid 19 sebebiyle vefat eden kişi sayısı 35 bine yaklaştı.

Güncel Yazılar