Cengiz Ünder
corona virüsü

Serie A Son Hız Devam

İtalya corona virüsü ile mücadelede 35 bine yakın vefat ile en çok kaybı veren ülkeler arasındaydı. Şubat, mart ve nisan aylarında günde 500-1000 kişinin covid 19 sebebiyle hayatını kaybettiği İtalya’da mayıs ayı itibariyle virüs düşen bir seyre geçti. Covid 19 dünyada ve İtalya’da bitmediği için İtalya da mayıs ayı itibariyle önlemler ile normal hayata geçmeye başladı.

Şubat ayından itibaren karantinada olan İtalya mayıs ayında kademeli normalleşmeye başlamıştı. İtalya futbol ligi Serie A da normalleşme sürecinde 20 Haziran Cuma günü başladı. Cumartesi ve pazar günü oynanan maçlar 22 Haziran Pazartesi günü de (bugün) devam etti. Bugün Serie A’da Lecce-Milan, Fiorentina-Brescia ve Bologna-Juventus maçları oynandı.

Lider Juventus

Lecce-Milan karşılaşmasından Milan 4-1 galibiyet ile ayrıldı. Fiotentina-Brescia maçı ise 1-1 berabere bitti. Serie A’nın lider takımı Juventus ile Bologna arasındaki maç ise Juventus’un 2-0 galibiyeti ile sona erdi. Juventus deplasmanda oynadığı Bologna maçını Cristiano Ronaldo’nun penaltı golü ve Paulo Dybala’nın golü ile kazandı. Juventus’un liderliği devam ediyor.

Güncel Yazılar