Cengiz Ünder
covid 19

Lazio Şampiyonluğa Veda Etti

İtalya covid 19 ile mücadeleye Avrupa’da ilk başlayan ülke olmuştu. Şubat-mart ve nisan aylarında İtalya’da corona virüsü durdurulamayan bir hızla yayılıyor ve her gün binlerce kişi hayatını kaybediyordu. İtalya ve dünyada yayılan corona virüsü sebebiyle Serie A maçları da ertelenmişti. Corona virüsü önlemleri ile hayatın yeni normal düzene dönmesiyle Serie A Maçları da başladı.

Serie A’nın lider takımı Juventus’un peşinden gelen Lazio da ligin şampiyonluk adayı takımlarından gösteriliyordu. Fakat Lazio’nun son haftalarda aldığı yenilgiler takımı şampiyonluktan uzaklaştırdı. 11 Temmuz Cumartesi günü (dün) oynanan Lazio-Sassuolo maçından Lazio 2-1 yenilgi ile ayrıldı.

Puan Farkı 8

Corona virüsü tedbirleri ile seyircisiz oynanan maç Lazio’nun sahasında oynandı. Maçın normal süresinde 1-1 biten maçta 90+1’de uzatma dakikalarında Sassuolo’nun golü beraberliği bozdu. Beraberliği bozan bu gol aynı zamanda Lazio’nun şampiyonluğa veda ettiği gol oldu. Son 3 maçında mağlup olan Lazio’nun Serie A şampiyonlu artık mucizelere bağlı oldu. Lazio bu yenilgi ile 68 puan ile lider Juventus’un 8 puan gerisinde kaldı. Serie A maçlarının bitimine de 6 maç kaldı.

Güncel Yazılar