Cengiz Ünder
UEFA Uluslar Ligi

Zaniolo 6 Ay Sahalardan Uzak

İtalya Milli takımı UEFA Uluslar Ligi 1. Grup maçında Hollanda Milli takımı ile karşılaştı. İtalya 45+1. Dakikada Nicolo Barella’nın golü ile karşılaşmadan 1-0 galip ayrıldı. Karşılaşmada İtalya Milli takımında forma giyen Roma futbolcusu Nicolo Zaniolo sakatlandı. Maçın 40. Dakikasında rakip futbolcu Van de Beek ile girdiği mücadeleden sakatlanan Zaniolo’nun sol çapraz bağlarının koptuğu anlaşıldı.

Tedavisine başlanan Zaniolo’nun sakatlığı ciddi bir düzeyde bulunuyor ve 21 yaşındaki futbolcu en az 6 ay sahalardan uzak kalacak. Roma kulübü yaptığı açıklamada Zaniolo’nun sol ön çapraz bağlarında kopma meydana geldiğini ve futbolcunun ameliyat edileceğini belirtti. Roma’nın başarılı futbolcusu 8 ay içinde ikinci defa çapraz bağların kopması sağlık sorunu ile karşılaştı. Zaniolo’nun sakatlığı Roma takımında ve taraftarlar ile İtalyan futbol severlerde üzüntü yarattı.

Cengiz Ünder Transferi

Roma futbolcusu olan Zaniolo’nun sakatlığı ve uzun süre Roma forması giyemeyecek olması Roma kulübünün satacağı Cengiz Ünder transferini tekrar gündeme getirdi. Zaniolo’nun önceki çapraz bağları koptuğu dönemde de Cengiz Ünder’in Roma’dan transferi gündemdeydi. O dönemde Zaniolo’nun sahalardan uzak kalması durumunda Cengiz Ünder transferi rafa kalkmıştı. Zaniolo’nun şimdiki sakatlığının ise Napoli ile imza atma arifesinde olan Cengiz Ünder transferini nasıl etkileyeceği bekleniyor.

Güncel Yazılar