Cengiz Ünder
Başakşehir

Roma Sevilla’ya Yenildi

Medipol Başakşehir takımından İtalya’da Roma takımına 2017 yılında transfer olan Cengiz Ünder Roma’da istediği performansı yakalayamadı. Roma’da pek kadro fırsatını yakalayamayan Cengiz Ünder’i kulüp satma kararı almıştı. 22 yalındaki futbolcu yeni sezonda Roma takımında forma giyemeyecek. Cengiz Ünder gibi Roma takımında olan diğer Türk futbolcusu da Mert Çetin’di. Türkiye’nin başkent ekibi Gençlerbirliği’nden İtalya başkent ekibi Roma’ya transfer olan Mert Çetin de Cengiz Ünder ile aynı kaderi paylaşıyor.

Mert Çetin de Cengiz Ünder gibi Roma’da pek forma şansını bulamadı. Roma’nın 6 Ağustos Perşembe günü oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçı olan Sevilla maçının kadrosun da Mert Çetin alınmadı. Roma takımı Mert Çetin’i Hellas Verona’ya kiraladı.

Cengiz Ünder Hangi Takımda Olacak

23 yaşındaki futbolcunun Hellas Verona’ya kiralama prosedür işlemlerinin başladığı ve futbolcunun sağlık kontrollerinin yapıldığı açıklandı. Mert Çetin Roma’da 6 maçta forma giymişti ve Hellas Verona’da daha fazla forma şansı yakalaması umut ediliyor. Mert Çetin’i Türkiye’de Fenerbahçe ve Galatasaray da transfer etmek istiyordu.

Cengiz Ünder’in yeni sezonda hangi ülkede ve hangi takımda forma giyeceği merakla bekleniyor.

Güncel Yazılar