Cengiz Ünder
Serie A

Roma’nın Yeni Sahibi Belli Oldu

İtalya’da Serie A başkent temsilcisi Roma takımı satıldı. 2020 yılının ilk aylarında Roma kulübünün satışı gündeme gelmişti. Şubat ayında küresel salgın covid 19’un yayılması sonucu rafa kalkan satış işlemi tekrar gündeme geldi. Roma kulübünün yeni sahibi Amerikalı milyarder Dan Friedkin oldu. Roma’nın satış bedeli ise 591 milyon oldu.

Kulübün eski sahibi de Amerikalı James Pallotta idi. Roma kulübünün yeni Amerikalı sahibi Dan Friedkin’e satış işlemlerinin ağustos sonu itibariyle tamamlanacağı bildirildi. Roma kulübü yeni sezonda yeni sahibi ile Serie A’da mücadele edecek.

Sosyal Medya Hesabından Açıkladı

Roma’nın eski sahibi James Pallotta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu satış işlemini duyurdu. James Pallotta paylaşımında Roma’nın Dan Friedkin’e satışı konusunda anlaşma sağlandığını ve belgelerin imzalandığını açıkladı. James Pallotta resmi ve yasal prosedürlerin önümüzdeki günlerde tamamlanacağını da belirtti.

Roma’nın satacağı futbolcular listesinde ilk sırada bulunan Cengiz Ünder’in ise hangi takıma transfer olacağı henüz netlik kazanmadı. Roma Kulübünün yeni sahibinin ve yeni yönetiminin Cengiz Ünder’i satmama kararı da gündeme gelebilir.  

Güncel Yazılar