Cengiz Ünder
2019 yılı

Napoli Tekrar Cengiz Ünder’e Teklif Verdi

Cengiz Ünder’in 2019 yılı son aylarından itibaren Roma takımından satışı konuşuluyor. 2020 yılının ilk aylarında Cengiz Ünder’i satmayı rafa kaldıran Roma kulübü covid 19 salgını sonrası futbolcuyu satacağını açıkladı. Covid 19 sonrası başlayan lig maçlarının seyircisiz oynanması ile finansal olarak zor bir döneme giren futbol kulüpleri arasında Roma da vardı. Roma kulübü yeni sezon transfer finansmanı sağlamak için 3 futbolcusunu satacağını açıklamıştı. 3 futbolcudan ilk sırada Cengiz Ünder bulunuyordu.

22 yaşındaki futbolcuyu Avrupa’nın dev kulüpleri kadrosuna dahil etmek istiyor. Cengiz Ünder’in Serie A kulübü Napoli ile sözleşme imzalamasına kesin gözüyle bakılıyordu. Cengiz Ünder ile Napoli Kulübünün para konusunda anlaşamaması sonucu bu transfer gerçekleşmedi. Napoli’nin Cengiz Ünder’i transferi tekrar gündeme geldi.

30 Milyon Teklif

Napoli Kulübü’nün Roma takımına ve Cengiz Ünder’e 30 milyon Euro teklif götürdüğü iddia ediliyor. Roma kulübünün ve Cengiz Ünder’in bu teklif karşısındaki cevabı ne olacak bilinemiyor. Roma kulübünün Amerikalı milyarder Dan Friedkin’e satılmasının Cengiz Ünder’in transferini etkileyebilir.

Napoli dışında Serie A takımı Milan, Premier Ligi takımları Tottenham ve Everton, Bundesliga takımı Bayern Münih de Cengiz Ünder’i almak istiyorlar.

Güncel Yazılar