Cengiz Ünder
2019 yılı

Napoli’de İmzaya Doğru

Roma kulübü Cengiz ‘i 2019 yılı sonu itibariyle satmayı planlıyordu. 2017 yılı temmuz ayında Roma2ya transfer olan Cengiz Ünder Roma takımının kadrosunda yer alamamıştı. 2020 yılının ilk aylarında ortaya çıkan corona virüsü 22 yaşındaki futbolcunun satışını da durdurmuştu. Corona virüsünün yayılması devam etmesine rağmen İtalya ve dünya tedbirlerle kontrollü yaşama geçmeye başladı.

Maçların covid 19 nedeniyle ertelenmesi ve başlayan maçların da seyircisiz oynanması her futbol kulübü gibi Roma kulübünü de mali olarak zor bir duruma soktu. Roma kulübü yeni futbol sezonu transferlerini finanse etmek için ilk olarak Cengiz Ünder’i satacağını açıklamıştı. Cengiz Ünder’i Avrupa Ligi kulüplerinden teklif gelse de en iddialı takım Napoli oldu.

4 yıllık Sözleşme

Napoli kulübü Cengiz Ünder’i takımdan ayrılacak olan Jose Callejon’un yerine transfer etmek istiyor. Roma takımı Cengiz Ünder’in bonservisi olarak 30 milyon Euro belirledi. Napoli başarılı futbolcuyu 4 yıllık sözleşme ile ve yıllık 3 milyon Euro ile kadrosuna dahil etmek istiyor. Cengiz Ünder’in de Napoli ile anlaştığı ve yakın zamanda imzaların atılacağı iddia ediliyor.

Güncel Yazılar