Cengiz Ünder
Serie A

Napoli Transferinde Engel

İtalya Serie A takımı Roma’ya 2017 yılı temmuz ayında transfer olan Cengiz Ünder’in Roma’dan satışı gündemdeki yerini koruyordu. Roma takımı 2019 yılının son aylarından itibaren Cengiz Ünder’i satma planları yaparken corona virüsü salgını ile satış süreci ertelenmişti. Roma kulübü mayıs ayında yeni sezon transfer finansmanı için 3 futbolcuyu satacaklarını açıklamıştı. Satılacak 3 futbolcudan ilk sırada Cengiz Ünder bulunuyordu.

Cengzi Ünder’i almak isteyen Premier Ligi, Bundesliga ve Serie A takımları vardı. Son günlerde 22 yaşındaki futbolcunun Napoli’ye transferine kesin gözüyle bakılıyordu. Türkiye A Milli takımı kampından İtalya’ya dönecek olan Cengiz Ünder’in Napoli Kulübü başkanı ile görüşeceği ve sözleşmenin imzalanacağı iddia edildi. UEFA Uluslar Ligi’nde İtalya ile Hollanda maçında yaşanan sakatlık Cengiz Ünder’in Napoli’ye transferinin gerçekleşme ihtimalini suya düşürdü.

Zaniolo 6 Ay Sahalardan Uzak

İtalya Milli takımınında bulunan Nicolo Zaniolo Hollanda maçında sakatlandı. 21 yaşındaki futbolcunun sakatlığı sonucu çapraz bağlarının koptuğu ve sahalardan en az 6 ay uzak kalacağı açıklandı. Roma takımı futbolcusu olan Zaniolo’nun sahalardan 6 ay uzak kalması sonucu Roma takımının Cengiz Ünder’i Zaniolo’nun yerini doldurması için satıştan vazgeçeceği düşünülüyor. Zaniolo sakatlandıktan sonra sahayı gözyaşları içinde terk etmişti.

Güncel Yazılar